اینستاگرام امروزه به یکی از مهمترین و پرطرفدار ترین شبکه های اچتماعی در سراسر دنیا تبدیل شده است و تقریبا در تمام دنیا کاربران بسیار زیادی دارد .
در نوشته امروز به نحوه ی شکل گیری اینستاگرام و اصطلاحات کاربردی آن میپردازیم.

اینستاگرام چگونه بوجود آمد ؟

اینستاگرام در شهر سان فرانسیسکوی امریکا طراحی شده است و از تلفیق دو کلمه instant camera و telegram بوجود آمده است و در واقع ترکیبی از ویژگی های پیام رسانی و اشتراک گذاری تصاویر ومتن را به مردم ارائه می کند که در آن زمان هیچ برنامه ای با تمامی این امکانات وجود نداشت.

مهم ترین اصطلاحات اینستاگرام

1-  post

هر عکس یا ویدیو جدیدی که شما در فضای اینستاگرام آپلود کنید یک پست حساب می شود و تمامی این پست ها در صفحه پروفایل شما نمایش داده می شود.

2- feed

در اینستاگرام feed    اولین صفحه ای است که به هنگام ورود به این برنامه با آن روبه رو می شوید و میتوانید در ان جدیدترین پست ها و استوی های افرادی را که دنبال کرده اید مشاهده کنید.

3- comment

شما در زیر هر پست میتوانید نظر خودتون رو با دیگران به اشتراک بگذارید که متن شما comment نام دارد و این امکان وجود دارد که نظر شما توسط دیگران لایک بگیرد یا فردی کامنت شما را reply کند.

4- caption

کپشن در اصل به نوشته ای میگویند که در زیر یک کتاب یا عکس قرار می دهیم و در اینستاگرام به نوشته ای در زیر یک عکس قرار می دهیم و به توضیح عکس میپردازیم.

5- tag

تگ درواقع به معنای برچسب زدن است  و در اینستاگرام  زمانی که شما بخواهید نام شخصی را در عکسی قرار دهید آن شخص را در ان عکس تگ خواهید کرد و با این کار دیگر افراد میتوانند اسم آن فرد را مشاهده کنند. برای تگ کردن کافی است قبل از اسم شخص مورد نظر یک @ قرار دهید.

جمع بندی

اینستاگرام در واقع یکی از بهترین فضا ها برای گذراندن وقت است و البته از همین فضا میشود استفاده های بسیاری کرد.
فضاهای مجازی میتوانند تاثیر بسیار زیادی در کسب و کار شما داشته باشند .
امیدواریم مطالب مفیدی ارائه کرده باشیم . نظزاتتون رو برامون بفرستید.

حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  • آیا گوگل رایگان است؟
  • استفاده از گوگل آنالتکس
  • فروش بیشتر در بازار دیجیتال
  • کسب درآمد اینترنتی
فهرست